Med moderne lysstyring fra Datek sparer idrettslag og kommuner miljøet og kostnader.
June 17, 2025
Vi har over 10 års erfaring med å levere lysstyring til veier, tunneler, broer og idrettsanlegg over hele landet. Vår løsning inneholder utstyr som kommuniserer med hvert enkelt lysarmatur samtidig som det kommuniserer med en skyløsning hos oss hvor alt settes opp. Kunden får tilgang til en app hvor lyset enkelt kan slås av og på. Løsningen settes opp med faste regler for når lyset skal slås av og på. Dette for å sikre at lyset ikke står på hele natten til sjenanse for naboene, men også for å spare penger for idrettslaget eller kommunen.
Datek har over 10 års erfaring med å levere lysstyring til veier, tunneler, broer og idrettsanlegg over hele landet. Vår løsning inneholder utstyr som kommuniserer med hvert enkelt lysarmatur samtidig som det kommuniserer med en skyløsning hos oss hvor alt settes opp. Kunden får tilgang til en app hvor lyset enkelt kan slås av og på. Løsningen settes opp med faste regler for når lyset skal slås av og på. Dette for å sikre at lyset ikke står på hele natten til sjenanse for naboene, men også for å spare penger for idrettslaget eller kommunen.
Vi har gode og markedsledende løsninger som vi nå har satt sammen til en komplett pakke. Det gjør at vi kan tilby klubber et lysanlegg som reduserer kostnader og strømforbruket på anlegget, samtidig som brukeropplevelsen av anlegget vil øke.
Skal dere investere i et nytt lysanlegg på idrettsbanen er det viktig at Datek kommer tidlig på banen med styringssystem. Ta kontakt med leverandøren av lysanlegget og fortell at dere vil ha lysstyring fra Datek.
Ta også kontakt med oss direkte om dere har spørsmål og vi kan henvise til aktuelle samarbeidspartnere i ditt område.